Środa, 17 sierpnia 2022, tydzień nieparzysty (33)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Uniwersytet Łódzki
Aktualności RSS

Strona główna

terminarz.jpgkalendarz.jpg

ŚWIATOWY DZIEŃ STATYSTYKI 2020

20 października 2020 r., już po raz trzeci, świętujemy obchody Światowego Dnia Statystyki ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 3. czerwca 2010 r. Dzień ten obchodzony jest raz na pięć lat, a jego tematy przewodnie zawsze odpowiadają aktualnym wyzwaniom, z którymi statystyka światowa musi się zmierzyć.

Poprzednie obchody, które miały miejsce w roku 2015, odbywały się pod hasłem "Better data, better lives", podkreślając fundamentalną rolę jakości danych statystycznych w procesie rozwoju gospodarczego i podnoszenia jakości życia. Tegoroczny temat przewodni - "Connecting the world with data we can trust", jest rozszerzeniem i uszczegółowieniem tego sprzed pięciu lat. Czyli dobre dane to dane przede wszystkim wiarygodne, a wzmacniany przez nie rozwój ma być rozwojem zrównoważonym. Statystyka ma łączyć a instytucje statystyczne powinny działać wspólnie dla wspólnego dobra!

Światowy Dzień Statystyki 2020 jest szczególnie ważny także na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, gdzie nauczamy statystyki i rozwijamy metody statystyczne od ponad 75 lat, czyli od pierwszych wykładów profesora Edwarda Rosseta w marcu 1945 roku.

Zapraszamy studentów zainteresowanych statystyką i analizą danych do udziału w międzynarodowym programie EMOS, realizowanym pod patronatem Eurostatu.

Vivat statystyka!

Do góry
wersja do druku
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź